AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Sudar hrvatskih velikana nakon produžetka pripao Ciboni (VIDEO)

Objavljeno: 14.10.17 u 23:15

Košarkaši Cibone savladali su Cedevitu 100:94 u meču 4. kola ABA lige.

Prvu četvrtinu obe ekipe su odigrale ujednačeno, a najveću prednost Cibosi su imali od pet poena – 17:12.

Druga deonica donela je sjajnu igru domaćih košarkaša, pa je prednost rasla tokom čitave četvrtine, i u jednom momentu je iznosila i 13 poena, da bi na odmor košarkaši dva tima otišli sa prednošću Cibone od 10 poena.

Po povratku na parket nije bilo većih promena, sigurnom igrom Cibona je čuvala prednost, koja je u jednom momentu otišla i na 14 poena, pa se pred početak završnih deset minuta činilo da ih očekuje rutinsko privođenje meča kraju.

No, igrači Cedevite nisu tako mislili, pa su prvo smanjili na 61:53, a potom, serijom 8-0, stigli do 69:68.

Usledila je nešto bolja igra Cibone, odlazak na 74:68, ali tu su stali domaći košarkaši, pa je Cedevita novom serijom stigla do 76:74. Ipak, poslednji napad doneo je izjednačenje i produžetak.

A u njemu kanonada – nestvarna 24 poena Cibone za pet minuta, uz 18 Cedevite i trijumf 100:94.