0

LIGA ŠAMPIONA: Ko to kaže da PSŽ nije favorit? Bašuaji heroj preokreta Čelsija! (VIDEO)

Objavljeno: 27.09.17 u 22:50

Završena je i druga runda grupne faze Lige šampiona, i to derbijem u Parizu.

PSŽ je prilično lako i sa 3:0 pobedio Bajern, dok je Čelsi stigao do preokreta u Madridu u samom finišu.

Samo dva minuta je bilo dovoljno Parižanima da slome otpor Bajernu i povedu. Strelac je bio Dani Alves kojieg je proigrao njegov sunarodnik, Nejmar. U 31. minutu je Edinson Kavani povisio na 2:0 i to jednim od najlepših golova za PSŽ ove sezone. Tačku na ovu utakmicu stavio je Nejmar u 63. minutu, nakon što je Ćavi Martinez izuzetno loše odreagovao u svom kaznenom prostoru, posle dodavanja i sjajnog driblinga Kilijana Mbapea.

(Izvor: YouTube/capitano)

Čelsi je napravio pravi podvig u Madridu. Antoan Grizman je postigao vodeći gol za Atletiko i to sa bele tačke u finišu prvog poluvremena kada je jedanaesterac skrivio David Luiz. Igralo se još 15 minuta u nastavku i toliko je trebalo gostima iz Londona da preko Morate izjadneče. U finišu je inicijativa bila na strani Čelsija. Ofanzivnom igrom su u četvrtom minutu nadoknade došli do čitavog plena, i to zahvaljujući Mičiju Bašuaiju koji je u igru ušao nešto više od 10 minuta pre toga.

(Izvor: YouTube/Football HD)

Najubedljiviji je večeras bio Bazel koji je pobedio sa čak 5:0 Benfiku koja je bila favorit. Lang, Oberlin i Van Volfsvingel su doneli vođstvo od 3:0 kada je Almeida zbog neverovatno oštrog starta zaradio direktan crveni karton. Oberlin je potom postigao svoj drugi gol večeras, a Riveros postavio konačan rezultat.