LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo i Bejl pisali istoriju Reala, Sevilja, Napoli i Totenhem ubedljivi (VIDEO)
Takmičenje u Ligi šampiona nastavljeno je mečevima 2. kola, a možemo istaći da su strelci bili i više nego raspoloženi.
Čak 23 gola na osam mečeva definitivno je ispunilo očekivanja ljubitelja fudbala širom Evrope.
Utakmica večeri odigrana je u Dortmundu u okviru grupe H, gde je Borusija dočekala Real.
Nedosuđen penal za Borusiju, prelep gol Gareta Bejla i dva pogotka Ronalda bili su dovoljni za ispisivanje istorije u duelima Reala i Borusije, pošto je, nakon 13 mečeva, ovo prvi put da gostujuća ekipa odnese trijumf.
U drugom meču ove grupe, Totenhem je bez ikakvih problema stigao do pobede protiv APOEL-a u Nikoziji. Briljirao je Kejn sa tri gola.
U grupi G možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg toka Lige šampiona, Bešiktaš, sa 2:0 na svom stadionu savladao je Lajpcig i tako stigao do druge pobede, pa sa šest bodova zauzima prvo mesto, ispred Porta koji je sa 3:0 pregazio Monako u Francuskoj.
Mančester Siti je sa 2:0 savladao Šahtjor, a susret je obeležio prelep gol Kevina de Brujnea. Pobedu je potvrdio Sterling, dok je Aguero promašio penal. U drugom meču grupe F, Napoli je sa 3:1 savladao Fejnord.
U grupi E Sevilja je sa 3:0 preslišala Maribor, dok su Spartak iz Moskve i Liverpul jedini odigrali nerešeno – 1:1.
LIGA ŠAMPIONA, 2. KOLO
E grupa:
Sevilja – Maribor 3:0
(Ben Jeder 27, 38, 83)
Spartak Moskva – Liverpul 1:1
(Fernando 23 – Kutinjo 31)
F grupa:
Mančester siti – Šahtjor 2:0
(De Brujne 48, Sterling 90)
Napoli – Fejenord 3:1
(Insinje 7, Mertens 49, Kaljehon 70 – Amrabat 90+2)
G grupa:
Bešiktaš – Lajpcig 2:0
(Babel 11, Taliska 43),
Monako – Porto 0:3
(Abubakar 31, 69, Lajun 89)
H grupa:
Borusija Dortmund – Real Madrid 1:3
(Obamejang 54 – Bejl 18, Ronaldo 50, 79)
APOEL – Totenhem 0:3
(Kejn 39, 62, 67)