0

Valensija i Malaga prošli

Objavljeno: 08.01.13 u 23:26

soldado

Odigrana su prva dva revanš meča osminefinala Kupa kralja, a u četvrtfinale su se plasirali Valensija i Malaga, dok su takmičenje završili Osasuna i Eibar.
Malaga je dočekala Eibar, a posle 1:1 u gostima na Rosaledi su slavili sa 4:1. Ali nije sve bilo lako, jer je Eibar poveo golom Aroja i vodio sve do 74. minuta, a onda je Malaga krenula da gazi. Izjednačio je Buonanote, Fernandez tri minuta kasnije postigao drugi gol, da bi u 81. minutu na semaforu stajalo 3:1 posle gola Portilja. Buonanote je postavio i konačan rezultat u drugom minutu nadoknade.

Valensija je dobila Osasunu u Pamploni sa 2:0 u prvom meču, pa nije bilo potrebno da se maltretiraju preterano u revanšu. Poveli su golom Koste u 34. minutu, a izjednačio je samo dva minuta kasnije Hoseba Ljorente. Konačnih 2:1 u 90. minutu postavlja Soldado.