0

PREMIJER LIGA: Mančester Siti ponizio Liverpul i naneo mu najteži poraz u eri Jirgena Klopa (VIDEO)

Objavljeno: 09.09.17 u 15:27

Iako je sezona praktično tek počela, čini se da je pred Liveprulom dug put makar do zimskog prelaznog roka. Mančester Siti – Liverpul 5:0.

Pre današnje utakmice najteži poraz u karijeri Jirgena Klopa dogodio se (sada već) davne 2009. godine, kada je Bajern savladao Borusiju sa 5:1.

Danas, Siti je nadmašio učinak Bavaraca i Liverpulu, na čijoj klupi sedi Jirgen Klop, naneo pravu katastrofu.

A nije tako izgledalo…

Iako je Aguero u 24. minutu doveo „građane“ do vođstva, Liverpul je bio bolji. I kontrolisali su igru gostujući fudbaleri, pokušavali da dođu do gola… a onda se dogodio 37. minut, neoprezan start Manea nad golmanom Edersonom, direktan crveni karton, i katastrofa je bila na vidiku.

Prvo je Žezus u šestom minutu nadoknade prvog dela povećao na 2:0, potom je u 53. minutu postigao svoj drugi gol za 3:0, i tako praktično rešio bilo kakvu dilemu.

Do kraja Liverpul je igrao praktično bunker, pa je bilo samo pitanje koliko će golova još primiti.

Ispostavilo se, još dva, i to oba od strane Sanea, prvo u 77, a potom u sudijskoj nadoknadi prelepim udarcem za potvrdu velike pobede Sitija.