1

SUPERLIGA SRBIJE: ‘Petarda’ Spartaka u Novom Sadu za blamažu Vojvodine, stali Radnički i Voždovac (FOTO)

Objavljeno: 26.08.17 u 22:08

U 7. kolu Superlige Srbije pale su sve ekipe koje su slovile za prijatno iznenađenje, a blamažu kakva se ne pamti u Novom Sadu doživela je Vojvodina.

Sramota u Novom Sadu! Spartak iz Subotice je u derbiju Vojvodine na ‘Karađorđu’ demolirao ‘staru damu’ sa 5:0 za uzvike sa tribina ‘Uprava napolje’. Subotičani su poveli u 33. minutu posle velike greške štopera domaćih Renana, koji je prevario Rockova, a Ivanoviću nije bilo teško da pogodi prazan gol. ‘Golubovi’ su na odmor otišli sa minimalnim vođstvom – 1:0.

U 55. minutu bilo je 2:0. Sudija Majo Vujović je sudio penal za Spartak, a siguran izvođač je bio Nikolić. U 69. minutu najava katastrofe, Nikolić je centrirao, a Ivanović pogodio za 3:0. Samo dva minuta kasnije Mihajlović je oštro starovao nad igračem iz Subotice i dobio je direktan crveni karton. Spartak je do četvrtog gola došao u 81. minutu kada je Nikolić postigao svoj šesti gol u prvenstvu. Konačnih 5:0  za Subotičane psotavio je Čečarić evrogolom u 88. minutu.

Seču favorita je nastavio Radnik iz Surdulice koji je u Nišu remizirao sa Radničkim u južnjačkom derbiju 2:2. Voždovac je na krovu pao protiv novoligaša Mačve 2:0, a golove za Šapčane su postigli Matić i Gemović. Od 76. minuta domaćin je imao igrača manje, jer je isključen Mihajlov.

Borac je glavni kandidat za popunu Prve lige Srbije, jer je doživeo šesti poraz, ovog puta od komšija iz Lučana 4:1. Napredak je u Kruševcu gubio sa 1:0 od Javora, ali su Šljivić i Vulić doneli tri boda ‘čarapanima’.