AdmiralBet ABA Liga

(FOTO: STARSPORT)

ABA LIGA: Cedevita sigurna u Skoplju

Objavljeno: 02.01.17 u 19:04

Zagrepčani su na gostovanju ekipi MZT-a pitanje pobednika rešili sjajnom igrom u trećoj deonici, kojom su sebi otvorili put ka ubedljivoj pobedi od 79:100 (21:22 , 15:31, 25:25; 18:22)

U duelu dve ekipe koje ove sezone nastupaju u Evrokupu nije bilo previše neizvesnosti.

Posle izjednačene prve četvrtine, koja je završena minimalnim viđstvom gostiju, ekipa Cedevite je u nastavku dodala gas i bez većih problema slomila otpor MZT-a. Predvođeni raspoloženim Rašadom Džejmsom, Zagrepčani drugu deonicu rešavaju ubedljivo u svoju korist i na poluvreme odlaze sa predbišću od velikih 18 poena.

Tada je već prektično bilo jasno da će Cedevita iz Skoplja odneti novu pobedu, što je ekipa Veljka Mršića do kraja i uradila i to vrlo ubedljivo.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Rašad Džejms sa 21 poenom a odlično ga je pratio Rajan Boutrajt sa 18. Kod domaćina najviše se istakao Džoš Skot sa 23 poena i 8 skokova.

Pripremio: Vladimir Kolarik