0

SERIJA A: Sergej predvodio Lacio do pobede protiv ‘Viole’, ludnica na ‘Marasiju’ (VIDEO)

Objavljeno: 18.12.16 u 23:07

Lacio slavio na Olimpiku protiv Fiorintine rezultatom 3:1 uz zapažen nastup Sergeja Milinkovića Savića. Ninković strelac u šokantnom porazu Đenove.

Fudbaleri Lacija savladali su u Rimu ekupu Fiorentine rezultom 3:1 i na taj način došli na deobu treće pozicije sa Napolijem,

Veliki deo posla Lacijali su odradili u prvom poluvremenu koje su završili sa prednošću od 2:0. Možda ključnu ulogu u toj prednosti imao je naš Sergej Milinković Savić koji je najpre asistirao Baldeu Keiti za gol u 23. minutu a zatim i iznudio jedanaesterac, koji je realizovao Lukas Bilja.

SRPSKI DVOBOJ U RIMU: Milinković Savić nadmudrio Tomovića

U drugom poluvremenu „Viola “ je krenula na sve ili ništa i to je donelo dosta uzbuđenja u nastavku. Imali su šansu gosti da već na startu drugog dela smanje rezultat, međutim jedanesterac koji je skrivio Bilja nije uspeo da realizuje Josip Iličić. Njegov udarac sa bele tačke zaustavio je Marketi.

Nisu se fudbaleri Fiorentine pokolebali ni posle propuštene šanse već su nastavi sa još žešćim napadima i to im se isplatilo u 65. minutu kada je Mauro Zarate, koji je samo pet minuta ranije ušao u igru smanjio na 2:1.

Gosti su uspeli da sedam minuta pre kraja postignu još jedan pogodak ali je on poništen zbog prekršaja Sančeza. Konačan rezultat postavio Rumun Stefan Radu, posle kontra napada u poslednjim trenucima meča.

(Izvor: Youtube/FootballGoal7)

Prava ludnica viđena je na „Marasiju“, gde je Palermo u finišu uspeo da prestigne prednost Đenove od 1:3 i upiše prvu pobedu posle čak 11 susreta.

Već na samom startu meča domaćin je poveo golom Đovanija Simeonea da bi u finišu prvog dela poravnanje doneo Robin Kvajson.

Na polovini drugog poluvremena posle drugog gola Đovanija Simeonea a zatim i gola Nikole Ninkovića kojim su Đenovljani otišli na 3:1 delovalo je da je sve rešeno. Ipak tako nisu mislili Sicilijanci koji su najpre u 69. minutu preko Goldanige smanjili na 3:2 a onda i u neverovatnom finišu, golovima Rispolija i Trajkovskog uspeli da dođu do pobede.

Empoli – Kaljari 2:0 (1:0)