0

PREMIJER LIGA: Ni prelep gol Kolarova nije sprečio Siti da izbegne poraz od Lestera (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.16 u 20:29

U derbiju 15. kola Premijer lige šampion Engleske Lester do nogu je potukao Mančester siti 4:2 (3:0).

‘Građani’ su na King Pauer stadion stigli oslabljeni bez suspendovanog Aguera, ali to ne može da bude opravdanje za poniženje koje su ‘građani’ doživeli protiv Lestera. ‘Lisice’ su slavile sa 4:2, a vodile su sa velkih 4:0.

Posle svega pet minuta igre bilo je 2:0 za domaćina. Već u 3. minutu Slimani je uposlio Vardija, ovaj je pobegao odbrano Sitija i pogodio za 1:0. Dva minuta kasnije aut je izveo Fuks, Slimani je loptu vratio na 16 metara, a King postigao evrogol za 2:0. Tim Pepa Gvardiole je potpuni šok doživeo u 20. minutu, Marez je dodao loptu do Vardija, a ovaj postigao drugi gol za 3:0.

Junak utakmice Vardi je svoj najbolji meč ove sezone krunisao het-trikom. Engleski reprezentativac je treći gol postigao u 78. minutu. Mančester siti je do kraja utakmice uspeo samo da ublaži poraz. Prvo je Kolarov postigao prelep gol iz slobodnog udarca u 82. minutu, a konačnih 4:2 za Lester postavio je Nolito, a Srbin je bio u ulozi asistenta.