0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Partizan devet od 12, pala Krka u Novom Mestu (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.16 u 20:47

Košarkaši Partizana savladali su Krku iz Novog Mesta u utakmici 12. kola ABA lige rezultatom 82:70.

Partizan je do trijumfa stigao nošen sjajnom igrom Novice Veličkovića, koji je susret završio sa 18 poena.

Utakmica je započela igrom koš za koš, i tek su u osmom minutu košarkaši Partizana uspeli da se odlepe na četiri poena, koja je do kraja poluvremena samo rasla, pa je išla i do 11 poena, da bi na odmor crno-beli otišli sa 41:34.

U drugom poluvremenu nastavljeno je u istom ritmu, odbili cu Beograđani nalet Krke, otišli na 57:47, da bi Slovenci smanjili do kraja trećeg perioda na 57:51.

Ipak, kada se činilo da će Partizan uspeti ponovo da se odlepi, serijom 8-3 Krka je prišla na samo poen zaostatka, ali je ponovo proradio Veličković, koji je u narednih nekoliko napada zabeležio i ukradenu loptu, i asistenciju i poene, što je bilo dovoljno da se slomi otpor domaćina.

Pored njega, u crno-belom se istakao Robinson sa 15 poena, dok je trio Hačer-Birčević-Andrić ubacio po 12.

Kod domaćeg tima, kom je ovo bio treći vezani poraz, Rebec je ubacio 18, a Rojc 14.