0

SLS: Pobede Napretka i Javora, Metalac i Spartak jedini bez golova

Objavljeno: 30.10.16 u 17:55

U okviru 14. kola Superlige Srbije, Spartak i Metalac su podelili bodove bez golova, dok su Bačka i Novi Pazar takođe odigrali nerešeno – 1:1, Javor je nakon preokreta savladao Voždovac u Beogradu 2:1, dok je Napredak u drugom poluvremenu došao do pobede nad Borcem – 3:1.

Čačani su poveli u Kruševcu golom Jovanovića u 17. minutu, nakon čega je Napredak zaigrao bolje, prvo izjednačio preko N’Diajea u 31. minutu, a potom preokrenuo preko Vukanovića u 49. N’Diaje je potvrdio trijumf u 82, minut nakon isključenja igrača Borca Miloša Krstića.

Ovom pobedom Napredak je došao do četvrte pozicije na tabeli sa 28 bodova, a Borac je 16. sa osam bodova.

Voždovac je protiv Javora bio bolji rival, ali to nije uspeo da pretvori u pobedu. Prvo su domaći poveli u 32. mnutu preko Stojanovića iz penala, ali je Bjedov sa dva gola, u 49. i 60. minutu preokrenuo i doneo Ivanjičanima tri boda, za 11. mesto sa 14 bodova, koliko ima i Voždovac, sa slabijom gol razlikom i pozicijom iza Javora.

Na susretu Novog Pazara i Bačke, Bačka je povela u 55, minutu, preko Bajića, ali je Rogač dobio drugi žuti karton u 69. minutu, nakon čega je domaćin u 80. minutu stigao do poravnanja preko Vušljanina iz penala.