1

VREMEPLOV: Bomba koju navijači Zvezde i danas pamte i prepričavaju (VIDEO)

Objavljeno: 05.08.16 u 00:20

Pogodak kakav se retko viđa delo je Boška Jankovića u sezoni 2005/2006.

Zvezdino tadašnje krilo postiglo je jedan od najlepših golova u poslednji dvadesetak godina u srpskom fudbalu. Iako nije ostvario karijeru kakvu su mu mnogi predviđali, Janković je ovim golom pokazao da navijači itekako imaju po čemu da ga pamte.

Te godine Crvena zvezda je osvojila duplu krunu, a Jankovićev gol u 79. minutu je doprineo trijumfu crveno-belih od 2:0. Pre toga, Zvezda je povela golom Đokića u prvom minutu. U pitanju je bilo 18. kolo, protivnik Voždovac, a crveno-beli su kasnije osvojili titulu sa 78 bodova, dok je drugoplasirani Partizan imao sedam bodova manje.