0

FA KUP: Eliminisan i Arsenal, Votford u polufinalu (VIDEO)

Objavljeno: 13.03.16 u 16:25

Potpuno neočekivano treći polufinalista FA kupa je Votford koji je kao gost na Emiratima savladao Arsenal sa 2:1.

Kada su gosti golovima Igala i Gedure poveli sa 2:0 u 63. minutu činilo se da „topdžijama“ nema povratka i tako je izgeldalo sve do 88. minuta kada je rezervista velbek smanjio na 1:2.

Isti igrač je u 90. minutu imao još dve velike prilike da svom timu donese izjednačenje i tako izbori Arsenalu novi meč protiv gradskog rivala. Najpre je posle odbitka od stative nakon šuta Ivobija praktično promašio ceo gol sa samo 6-7 metara, a olakšvajuća okolnost bi mogla da mu bude to što je bio okrenut leđima.

Samo koji momenat kasnije imao je priliku za popravni, ali je u toj situaciji prebacio gol Pantelimona.

(Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ)

Uz Votford u polufinale su se do sada plasirali Everton i Kristal Palas, a poslednji učesnik biće poznat posle utakmice između Mančester Junajteda i Vest Hema.