Evrokup Košarka
21:29 10.02.2016.

JOŠ JEDNA VRHUNSKA PARTIJA MEKELA: Izraelac procvetao po odlasku iz Zvezde

FOTO: STARSPORT

Gal Mekel odigrao još jedan sjajan meč od kad je napustio Beograd.

U porazu svoje ekipe od Nižnjeg iz Novogoroda (84:95, nakon produžetka), plejmejker je postigao 21 poen, imao je pet asistencija, četiri skoka i izbuljenih lopti za 37 minuta na parketu.

To nije bilo dovoljno za pobedu „Ponosa Izraela“, ali jeste pokazatelj da je Gal Mekel igrač koji loše partije u Zvezdinom dresu duguje isključivo neuklapanju u sistem, nikako nedostatku kvaliteta.

0
0

Komentari

  1. Dio каже:

    Popremeno odigra dobro i tada pisete o njemu, tako je igrao i u Zvezdi POVREMENO DOBRO

    0
    0
  2. Mirko каже:

    Pa dobro, znamo mi to, ne bi ga ni zvali da nije imao kvalitet, ali nismo mogli ni da ga čekamo više, prosto ne isplati se gubiti utakmice za redom i ispasti iz EL već u prvom krugu, moralo je nešto da se promeni. Kad igraču ne odgovara sistem, a vremena nema previše – tu nema pomoći. Zato u NBA recimo daju minimalne plate rukijima i čekaju ih par godina da prorade – nisu obično nosioci timova niti imaju veliku minutažu, ali imaju vremena da se uklope u sistem. Neki najbolji su naravno izuzeci – odmah igraju i imaju veliku minutažu ali to je retkost.
    Mi negodujemo kad neki naš dobar igrač tamo ne igra, ili mu se ne daju minuti i vreme, ali oni jesu u pravu – minutaža mora da se zasluži. Otprilike je tako bilo i sa Mekelom – nije je baš zaslužio, a previše se očekivalo od njega. Da je bio doveden kao rezervni plej, sa nižom cenom – verovatno bi proigrao, ali ovako – previše očekivanja, previše razočaravanja.
    Srećno Mekel!

    0
    0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...