0

VREMEPLOV: Dan kad je mačka iz Liverpula bez pardona ‘smazala’ miševe iz Madrida (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.16 u 23:54

Brutalno dobra igra Liverpula za više nego ubedljivu pobedu i jedan od najvećih poraza u istoriji Reala.

Prvo kolo nokaut faze Lige šampiona u sezonu 2008/09 donelo je duel dva evropska velikana, Liverpula i Reala iz Madrida.

Prvi meč u Madridu Englezi su dobili 0:1, pogotkom Benajuna osam minuta pre kraja meča.

Pred početak revanša 10. marta, Liverpulu niko nije davao mnogo šansi, i bilo je praktično pitanje samo kojom razlikom će razgoropađeni Real trijumfovati.

Bio im je potreban jedan gol… do 16. minuta, kada je Fernando Tores načeo mrežu Madriđana.

Situaciju je dodatno otežao Stiven Džerard pogotkom iz penala u 28, da bi u 47. minutu sve nade Reala u preokret upravo legendarni kapiten „Crvenih“ potopio – 3:0.

Do kraja meča, Dosena je u 88. minutu samo zapečatio sudbinu Španaca, za veliko slavlje na Enfild Roudu, i zbunjeno češlanje po glavi navijača širom sveta koji su, dok je kop u transu pevao čuvenu „You’ll never walk alone“, mogli samo da se pitaju šta se to desilo te martovske večeri.

(Izvor: Youtube/Andreu Sánchez)