0
Košarka

NBA: Jokić nije mogao protiv Durenta i drugara, Bjelica napadački slab u porazu ‘vukova’

Objavljeno: 20.01.16 u 09:10

U noći između utorka i srede u najjačoj ligi sveta odigrana su samo četiri susreta, a na parketu su bila dva srpska igrača.

Denver se hrabro borio protiv Oklahome, ali je na kraju poražen 110:104. Tandersi su meč prelomili pred sam kraj meča kada je pri rezultatu 99:93 Durent pogodio trojku i gost otišao na „plus devet“ 102:93. Nagetsi nisu imali dovolno snage da se vrate u meč, ali su bar ublažili poraz. Nikola Jokić je na parketu proveo 19 minuta i postigao je šest poena uz šut iz igre 2-4, za tri 0-1 i sa linije za slobodna bacanja 2-2. Najefikasniji u Denveru bio je Galinari sa 27 poena, dok je Farid „upisao“ 17. Lovernj je imao 12 koševa. Kod pobednika je briljirao tandem Durent-Vestbruk. Kevin je ubacio 30 poena i uhvatio je 12 lopti, dok je Rasel zabeležio 27 poena i 12 asistencija.

(Izvor: YouTube/Ximo Pierto)

Minesota je kao gost poražena od Nju Orleansa 114:99, a sve zahvaljujući očajnom drugom poluvrmenu. „Vukovi“ su vodili sa 60:51 posle 24 minuta igre, ali je veliki pad usledio u trećoj deonici. Minesota je ubacila svega 15 poena, što je bilo premalo za 31 sa druge strane. Junak pobede „pelikana“ bio je Dejvis sa 35 poena, a podršku je imao od Holideja sa 19 poena. Za Minesotu je Nemanja Bjelica igrao 16 minuta i imao je četiri poena uz šut iz igre 2-6, 0-2 za tri. Ipak, srpski reprezentativac je imao četiri skoka, jednu asistenciju i jednu blokadu, što govori da je dobro odradio posao u odbrani. Pekovića nije bilo u timu „vukova“, a najefikasniji je bio Vigins sa 21 poenom, Tauns je ubacio 20, a Rubio 15 poena.

Majami – Milvoki 79:91
Nju Orleans – Minesota 114:99
Denver – Oklahoma 104:110
Finiks – Indijana 94:97