0

PREMIJER LIGA: Liverpul se spasio, Tadić strelac, Bane asistent u novom ‘kiksu’ Čelsija (VIDEO)

Objavljeno: 13.01.16 u 23:02

U derbiju 21. kola Premijer lige Arsenal i Liverpul igrali su nerešeno – 3:3 (2:2).

„Tobdžije“ su u poslednjim sekundama meča primile gol od Alena i ispustile važnu pobedu u borbi za titulu.

Crveni su poveli u 10. minutu kada je šut Čana završio kod Firmina, a Brazilac loptu proturio kroz noge čuvaru i matirao Čeha. Na izjednačenje se čekalo sve četiri minuta kada je Kembel uposlio Remzija, a ovaj nije pogrešio. Poznate ličnosti su ponovo u panici. Radost gostiju nije dugo trajala, pošto je Firmino evrogolom ponovo doveo Enfild u delrijum 2:1. Ipak, Minjole se postarao da njegov tim ne ode na poluvreme sa vođstvom, te je kiksnuo posle kornera Remzija i udarca Žirua – 2:2.

U drugom poluvrmenu Arsenal je bio bolji tim. Dva promašaja Kemebela najavila su gol gostiju. To se dogodilo u 55. minutu kada je Žiru drugim golom utišao Enfild 2:3. Kada su svi pomislili da je kraj rezervista Benteke je centrirao, a kolega sa klupe Alen je u 91. minutu postavio konačnih 3:3.

To je iskoristio Lester koji je kao gost bio bolji od Totenhema 1:0. Gol odluke u 83. minutu postigao je Hut, čime su „lisice“ sada na deobi prvog mesta sa Arsenalom – po 43 boda. Kiksnuo je Siti koji je na Etihadu igrao 0:0 sa Evertonom, a Kolarov je meč odgledao sa klupe.

Kada je učinak Srba u pitanju, najbolji je bio Tadić. Bivši fudbaler Vojvodine je u pobedi svog tima 2:0 nad Votfordom postigao drugi gol posle solo prodora. Čelsi je na svom stadionu odigrao samo 2:2 sa VBA, a asistent kod prvog pogotka „plavaca“ bio je Ivanović. Matić je tek u 78. minutu ušao u igru.

(Izvor: RuTube)

(Izvor: Videa)