0

SLS: Radnički slomio ‘građevinare’, pobeda ‘romantičara’ na Karaburmi (FOTO)

Objavljeno: 24.10.15 u 16:59

U prvim mečevima subotnjeg programa 15. kola Superlige Srbije domaćini su zabeležili minimalne pobede.

Real sa Nišave je četvrti na tabeli. Četa Milana Rastavca je na Čairu dočekala neugodnu ekipu Rada i slavila je sa 1:0. Nišlije su bile bolji rival, a prvu šansu su imale već u prvom minutu kada je Ašćerić pogodio prečku. Kasnije su prilike imali Zemljanuhin i Ašćerić, ali su obojica bili neprecizni. Pobedu Radničkom doneo je Marjanović u 58. minutu na asistenciju Petrovića. Do kraja utakmice Rad je više pokušavao, domaćin se branio i odbranio.

Na Karaburmi su snage odmerili OFK Beograd i Metalac. Borile su se dve ekipe, stvarale šanse, ali je publika mogla da vidi samo jedan gol. U 20. minutu Mikić je uposlio iskusnog Jovanovića, a ovaj je matirao Belića za petu pobedu „romantičara“ ove sezone.