0

SERIJA A: Đenova pregazila Torino na putu ka Evropi (VIDEO)

Objavljeno: 11.05.15 u 22:55

U poslednjem meču 35. kola Serije A, Đenova je na svom terenu demolirala Torino 5:1 (1:0).

Mrežu gostiju načeo je Falke u 18. minutu. Borileo je vratio loptu na sedam metara od gola, a Španac je bio precizan. Minimalnim vođstvom 1:0 Đenova je otišla na odmor.

Drugo poluvreme nije počelo baš najbolje po domaćina. El Kaduri je u 61. minutu izjednačio iz slobodnog udarca. To kao da je razljutilo fudbalere Đenove, koji su na kraju „petardom“ počistili goste. Novo vođstvo domaćinu doneo je Tino Kosta u 69. minutu iz slobodnog udarca, ali je lopta na putu ka golu zakačila jednog defanzivca Torina. Bertolaći je u 87. minutu stavio tačku na ovaj meč posle asistencije Pavoletija – 3:1.

Konačnih 5:1 za Đenovu postavljeno je u nadoknadi vremena. Prvo je u 92. minutu precizan bio Pavoleti, da bi tri minuta kasnije Argentinac Kosta postigao drugi gol na meču. U timu Torina svih 90 minuta je odigrao Nikola Maksimović.

Posle 35 odigranih kola Đenova je sedma sa 53 osvojena boda, jednim manje od gradskog rivala Sampdorije koja se nalazi na šestom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Torino je deveti sa 48 poena.