0

SERIJA A: Viola savladala Inter, Vidić od prvog minuta na terenu (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.15 u 20:57

Fudbaleri Fiorentine savladali su Inter u Milanu 1:0 (0:0) u derbiju kola i tako ostali u borbi za treće mesto koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Za violu ovo je bio meč biti ili ne biti. I Fiorentina je pobedila zahvaljujući sjajnom Egipćaninu Muhamedu Salahu strelcu jedinog gola.

Fiorentina je odlučnije otvorila utakmicu i prva zapretila u 10. minutu preko Dijamantija. Inter, za koji je od prvog minuta na terenu bio Nemanja Vidić, uzvratio je u 35. minutu preko Guarina, ali je šut Kolumbijca završio na stativi.

U drugom poluvremenu Fiorentina je povela posle prvog ozbiljnijeg napada. Centaršut sa leve strane kratko je odbio golman Intera Handanović, na sedam metara na loptu je natrčao Salah i pogodio prazan gol. Igrao se 55. minut. Od tog trenutka neroazuri su preuzeli apsolutnu inicijativu. Prvi je u 72. minutu zapretio Ikardi, ali je lopta otišla preko prečke. U 76. minutu veliku priliku je propustio Vidić, šut Srbina glavom fantastično je odbranio Neto. Poslednju šansu Inter je propustio u 92. minutu kada je pokušaj Palasija „ukrotio“ Neto.