0

KAN: ‘Slonovi’ prvi finalisti (VIDEO)

Objavljeno: 04.02.15 u 22:35

Fudbalska reprezentacija Obale Slonovače prvi je finalista na Afričkom kupu nacija, pošto je u polufinalu sa 3:1 (2:1) savladala Demokratsku republiku Kongo.

Utakmica nije mogla bolje da počne za „slonove“. U 20. minutu Jaja Ture je postigao evrogol. Vezista Mančester sitija je naleteo na jednu odbijenu loptu i zakucao je pod prečku sa nekih 16 metara. Ipak, slavlje Turea i drugara nije dugo trajalo, pošto je M’Bokani iz penala u 24. minutu izjednačio na 1:1.

Ipak, do kraja prvog poluvremena Obala Slonovače je stigla do 2:1. Bio je to brz kontra napad, Boni je uposlio Žervinja, a ovaj matirao „prvu frizuru“ prvenstva Kidiabu. Konačnih 3:1 postavio je Kanon u 68. minutu posle kornera.

Drugi polufinalni par je na programu sutra od 20 časova i sastaju se Ekvatorijalna Gvineja i Gana.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.