Najbolje rangirana srpska teniserka, Ana Ivanović, izjavila je da ima veliku želju da ponovo osvoji jedan Gren slem turnir, te da je zbog toga promenila i raspored svojih takmičenja za narednu sezonu.
Kao što je poznato, Ana je prethodnu sezonu završila kao 5. teniserka planete, nakon što je osvojila četiri titule (Ouklend, Monterej, Birgmingem, Tokio) i učinkom 58-17 ostvarila najveći broj pobeda na WTA turu.
– Ove godine sam dobila dosta mečeva i pobedila vrhunske teniserke, ali nisam dobro igrala na velikim turnirima. Napravila sam drugačiji raspored u predstojećoj sezoni, igraću manje, ali mnogo značajnije turnire. I dalje želim da osvajam titule na Gren slemovima, to je nešto čemu ću težiti naredne sezone – rekla je Ivanovićeva.
Ona će 2015. godinu započeti 4. januara učešćem na turniru u Brizbejnu, a potom je čeka takmičenje na prvom Gren slemu sezone, Australijan openu.
– Jedva čekam da se vratim u Brizbejn. Poslednji put sam igrala 2012. i radujem se što ću imati prilike ponovo da igram u tom gradu – kazala je Ivanović.
Ana je do sada u karijeri sakupila 15 titula na WTA turnirima, a najveći uspeh ostvarila je 2008. godine kada je trijumfovala na Rolan Garosu i bila prva igračica sveta.
hotsport.rs
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.