0
Evrokup

Valensija slavila, Lučić 7p

Objavljeno: 01.04.14 u 23:03

U prvoj utakmici polufinala Evrokupa košarkaši Valensije pobedili su na svom terenu ekipu Nižnjeg iz Novgoroda rezultatom 84:75 (20:23, 21:9, 22:17, 21:26).

evrokup

Domaća ekipa imala je konstantnu prednost koja je u trećoj četvrtini iznosila i 20 razlike. Međutim, čvrsti ruski tim uspeo je da se vrati u poslednjoj deonici i upristoji poraz pred revanš.

Bojan Dubljević bio je najefikasniji u redovima pobednika sa 24 poena i 12 skokova, a pratili su ga Pau Ribas sa 17 i Džastin Doelman sa 16 poena.

Bivši kapiten Partizana i reprezentativac Srbije Vladimir Lučić ubacio je sedam poena za 22 minuta. Uz to Lučić je imao po skok i asistenciju, uz dve ukradene lopte. U ekipi Nižnjeg istakao se Dižon Tompson sa 25 poena i  osam skokova. Kobokov je bio strelac 14 poena,  a Ročesti (13).

Revanš je na programu za osam dana u Rusiji. U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Uniks (sreda 19.30).

Rezultate utakmica svih sportova, možete da pronađete na našoj livescore stranici.