1
Košarka

Netsi prekinuli niz Voriorsa, Hoksi bolji od Pejsersa (VIDEO)

Objavljeno: 09.01.14 u 09:23

Devet utakmica odigrano je prethodne večeri u NBA ligi. Bruklin je bio bolji od Golden Stejta, dok je Atlanta nanela poraz Pejsersima.

jonson

Netsi su na svom parketu pobedili Voriorse sa 102:98 i tako im prekinuli niz od deset uzastopnih pobeda. Oni su takođe nemogućili ekipu iz Golden Stejta da postane prva u istoriji lige koja je pobedila sedam uzastopnih mečeva na gostovanju.

Voriorsi su imali +10 na kraju prve četvrtine (32:22)m da bi u drugoj usledila furizona partija Netsa koju su na poluvreme otišli sa +7 (59:52).

Klackalice po četvrtinama viđene su i u nastavku pa je Voriorsima priprala treća, a Netsima četvrta, da bi konačno pobedu odneo tim iz Bruklina.

Džo Džonson utakmcu je završio sa 27 poena, 17 je postigao Andrej Bleč, dok su po 13 ubacili Kevin Garnet i Šon Livingston. MIrza Teletović ovaj meč završio je sa 8 poena.

Kod Voriorsa je Stefon Kari ubacio 34 poena, Andre Bogut dodao je 20, a Kajl Tomson 14.

Indijana Pejsersi gostovali su u Atlanti gde nisu zabeležili pobedu od 2006. godine, a ništa se po tom pitanju nije promenilo ni nakon prošle večeri jer su Hoksi pobedili sa 97:87.

Hoksi su potpuno dominirali na ovoj utakmici, a tokom treće četvrtine imali su maksimalnu prednost +25.

Kajl Korver postigao je 17 poena za Hokse, pratio ga je Pero Antić sa 16, dok su po 15 ubacili Džef Tig i Majk Skot.

Kod Pejsersa koji su igrali bez Lensa stivensona, najefikasniji je bio Pol Džordž sa 28 poena, 14 je dodao Deni Grejndžer, a 10 Džordž Hil.