0

Premijer liga: Čelsi i Everton iskoristili kiks Arsenala da uhvate priključak (VIDEO)

Objavljeno: 14.12.13 u 18:23

Fudbaleri Čelsija i Evertona pobedama su maksimalno iskoristili poraz Arsenala od Mančester Sitija da smanje zaostatak u borbi za prvu poziciju na tabeli.

Čelsi je bio siguran i savladao Kristal Palas sa 2:1 (2:1). Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Tores je u 16. minutu doveo Čelsi u vođstvo, Šamak u 29. minutu poravnao rezultat na 1:1, da bi pobedu ‘plavcima’ doneo Ramires šest minuta kasnije.

Everton je bio još ubedljiviji pa je sa 4:1 (1:9) na svom terenu pobedio ekipu Fulama. Pobedu domaćih najavio je Osman u 18. minutu susreta. Tek u 67. minutu Berbatov je golom sa bele tačke doneo Fulamu izjednačenje 1:1, ali to je bilo sve od gostiju na ovom susretu. Pobedu Evertonu obezbedili su Koleman, Beri i Miralas goovima u 73, 84. i 90. minutu.

Ekipa Kardifa je minimalnim rezultatom, 1:0 (0:0), savladala ekipu Vest Bromvič Albiona. Strelac pobedonosnog gola bio je Piter Vitingam u 65. minutu.

Njukasl i Sautempton su odigrali nerešeno 1:1 (1:0). Strelac za domaće bio je Gufran u 27, dok je bod gostima doneo Rodrigez golom u 65. minutu susreta.

Nerešeno je bilo i u meču Vest Hema i Sanderlenda, ali bez golova, 0:0.