Domaći fudbal Fudbal

Izvršitelji po nalogu Zvezde izbacili porodice iz stana…

Fudbalski klub Crvena zvezda kupio je barake pored Marakane i uz pomoć sudskih izvršitelja i policije izbacio na ulicu porodice koje su u tim objektima godinama stanovale.

Iseljenje je obavljeno na zahtev Zvezde, kojoj su dotične barake prodate, uprkos tome što su četvoročlana porodica Rajka Lazića, kao i penzioneri Marijanka i Stanoje Nedeljković, imali dokumentaciju iz Suda prema kojoj crveno-beli nisu smeli to da urade.

„Dobio sam ovaj smeštaj od firme ‘Partizanski put’, u kojoj sam radio 37 godina. Tada sam dobio i garanciju da me niko neće isterati na ulicu. Čak i nakon prodaje barake Zvezdi na sudu sam dobio potvrdu da niko ne sme da me iseli“, rekao je razočarani Rajko Lazić koji živi sa suprugom i dvoje dece.

Osim njih iz baraka su iseljeni i penzioneri Marijanka (70) i Stanoje (70) Nedeljković koji su se tu doselili 1999. godine sa Kosova. Njima su izvršitelji upali u baraku dok su ručali, izveli ih napolje, popisali imovinu i promenili bravu.

„Ni ovde nije bilo sjajno, ali sada bukvalno nemamo gde. Struju nemamo od 2002. a vodu od 2004. godine a veš peremo na česmi kod pumpe“, ispričala je Marijanka Nedeljković.

hotsport.rs

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...