Ostali sportovi Top News Zimski sportovi

Minhen odustaje od kandidature za ZOI 2022. godine

minhen-2022

Poput svojevremeno stanovnika Beča koji su na referendumu odbili da glavni grad Austrije podnese kandidaturu za Olimpijske igre 2028. godine i građani Minhena su na isti način odbili ideju da se u najvećem gradu Bavarske održe Zimske olimpijske igre 2022. godine.

Gradonačelnik Minhena Kristijan Ude objavio je da je u tri od četiri oblasti, Garmiš-partenkirhenu, Berhtešgadeneru i Traunštajnu referendum propao, a da se u samom gradu još uvek prebrojavaju glasovi.

Podsećmo da se Minhen kandidovao za ZOI 2018. godine, ali da je izgubio od južnokorejskog grada Pjeongčanga, a da je uspeo da dobije organizaciju bio bi prvi grad u kojem su održane i zimske i letnje Olimpijske igre pošto je 1972. godine u Bavarskoj održano takmičenje najboljih svetskih sportista.

hotsport.rs

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Ko osvaja ABA ligu ove sezone?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...