ZVEZDA NA ČEKANJU: Povreda zaustavila Lekovića dok Estrela razmišlja o otkupu!
Crveno-beli mogu da zarade
Stefan Leković se ustalio u startnoj postavi Estrele, ali je zbog povrede mišića propustio duel sa Rio Aveom dok Crvena zvezda čeka odluku o mogućem otkupu od milion evra.
Mladi štoper nalazi se na pozajmici u portugalskom klubu, gde pokušava da napravi iskorak posle epizoda u Viljarealu B i Monci. I dalje je pod ugovorom sa Crvenom zvezdom, ali Estrela ima mogućnost da na kraju sezone aktivira opciju otkupa.
Pre nego što je zbog problema sa mišićem morao da pauzira, Leković je imao značajnu minutažu u portugalskom prvenstvu i izborio mesto među starterima.
Od dolaska u Estrelu odigrao je čitav meč protiv Žil Visentea, AFS-a i Tondele, dok je u duelu sa Vitorijom Gimaraiš na terenu proveo 65 minuta. U utakmici protiv Santa Klare ostao je na klupi, pošto je tek stigao u klub.
Poslednji meč protiv Rio Avea propustio je zbog povrede mišića, a Estrela je taj susret izgubila rezultatom 2:1.
U narednom periodu biće poznato koliko je ozbiljan problem i kada će srpski defanzivac ponovo biti na raspolaganju stručnom štabu.
Pod znakom pitanja je i njegov nastup za mladu reprezentaciju Srbije, pošto selektor Zoran Bata Mirković računa na Lekovića za predstojeće obaveze selekcije do 21 godine.
Izvesno je da će propustiti utakmicu protiv Kaza Pije, koja je zakazana za petak od 20.15. Istovremeno, u Crvenoj zvezdi prate razvoj situacije, jer bi eventualna aktivacija klauzule o otkupu donela klubu oko milion evra.