Košarka Evroliga
23:09 22.02.2026.

DOĐE TROFEJ KAD MU VREME NIJE: Od svih španskih timova iz vrha Evrolige pehar uze Baskonija!

Crvena Zvezda Meridianbet Belgrade v Baskonia Vitoria Gasteiz Turkish Airlines EuroLeague
Markus Howard, #0 of Baskonia Vitoria-Gasteiz during the 2023/2024 Turkish Airlines EuroLeague match between Crvena Zvezda Meridianbet Belgrade v Baskonia Vitoria Gasteiz at Stark Arena on January 18, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Neočekivano, ali svaka čast!

Baskonija je posle čak 17 godina čekanja osvojila Kup kralja, pošto je u finalu u Valensiji savladala Real Madrid rezultatom 100:89 i stigla do sedme titule u ovom takmičenju.

Madriđani su veći deo meča imali prednost i u poslednju četvrtinu ušli sa plus pet (72:67), ali je Baskonija odigrala spektakularnih deset minuta i taj period dobila sa 33:17. Ključni trenutak dogodio se kada je Judžin Omoruji trojkom izjednačio na 79:79, čime je pokrenut veliki preokret.

U završnici su Trent Forest i Markus Hauard pogodili za seriju 5:0 i vođstvo 92:86, a iako je Mario Hezonja trojkom smanjio na 92:89, Baskonija je sačuvala prednost do kraja zahvaljujući čvrstoj odbrani i sigurnim poenima.

Timoti Luvavu-Kabaro bio je najefikasniji sa 28 poena, dok je Forest upisao 22 poena, 11 asistencija i devet skokova i proglašen je za MVP-ja finala. Omoruji je dodao 23 poena.

Kod Reala su Andres Feliz i Mario Hezonja postigli po 15 poena, ali to nije bilo dovoljno da „kraljevski klub“ stigne do trofeja.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...