VELIKI KIKS REAL MADRIDA: Osasuna golom Garsije u 90. minutu srušila „kraljevski klub“!
Niko nije mogao da predvidi ovakav ishod
Fudbaleri Osasune savladali su Real Madrid u Pamploni 2:1 u okviru 25. kola La Lige i prekinuli niz gostiju golom u samoj završnici utakmice.
Madriđani nisu uspeli da potvrde lidersku poziciju osvojenu u prethodnoj rundi, pa su porazom ostavili Barseloni priliku da se ponovo vrati na prvo mesto na tabeli.
U uvodnim minutima Real je kontrolisao posed, ali bez ozbiljnijih završnica. Prvu veliku šansu imali su domaći, kada je Budimir u 27. minutu pogodio stativu.
Deset minuta kasnije usledio je ključni trenutak prvog poluvremena. Kurtoa je u kaznenom prostoru oborio Budimira, sudija Kintero je posle VAR provere pokazao na belu tačku, a napadač Osasune bio siguran sa 11 metara za 1:0.
U nastavku je Real podigao ritam, ali je teško pronalazio prostor u organizovanoj odbrani domaćih. Osasuna je uspešno zatvarala prilaze golu i čekala priliku iz tranzicije.
Izjednačenje je stiglo u 72. minutu nakon individualnog prodora Valverdea, koji je probio levu stranu i asistirao Vinisijusu za pogodak iz blizine.
Gosti su potom pokušali da dođu do potpunog preokreta, ali nisu stvorili veći broj opasnih situacija. Domaći su ostali disciplinovani i strpljivo čekali šansu.
U 90. minutu Raul Garsija je iskoristio pad koncentracije u odbrani Reala i preciznim udarcem postigao odlučujući gol za veliko slavlje na stadionu El Sadar.