NOVI DETALJI SAČEKUŠE U TUZLI: Tuča Torcide i Delija, 23 teže povređeno, skoro 100 osoba uhapšeno!
Povređen i policajac!
U incidentu koji se dogodio sinoć u blizini Međunarodnog aerodroma Tuzla, prema pisanju portala Avaz.ba, učestvovali su pripadnici navijačkih grupa Delije i Torcida, odnosno najvatrenije pristalice Crvene zvezde i Hajduka iz Splita.
„Dana 24. 01. 2026. godine, PS Živinice, oko 21.55 sati, prijavljeno je da je ispred ulaza u međunarodni aerodrom Dubrave, u toku tuča više lica. Na mesto događaja je upućeno više patrola policije kao i timovi za brze intervencije Jedinice policije za specijalnu podršku Uprave policije MUP TK-a, te i ekipe SHMP DZ Živinice i Tuzla. Navodi prijave su potvrđeni, a u tuči je zatečeno veći broj lica, za koje je utvrđeno da se radi o navijačima Crvene Zvezde iz Srbije i navijačima navijačke grupe Torcida iz Hrvatske“, potvrdila je portparolka Uprave policije MUP-a TK Adnana Sprečić.
Ona je dodala da je u službenim prostorijama Uprave policije MUP-a TK zadržano ukupno 93 osobe, pripadnici pomenutih navijačkih grupa, kao i da je proverama utvrđeno da nijedan učesnik tuče nije sa područja Tuzlanskog kantona.
„Prema prvim informacijama, u tuči su povređena 23 lica, od kojih i jedan policijski službenik. O događaju je upoznato Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona te je u toku uviđaj, a sve dalje iere i radnje preduzimati će se prema uputama dežurnog tužioca“, navela je Sprečić.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram