Fudbal
11:00 14.01.2026.

ZAJEČAR OTPAO SA LISTE: Nove promene pred Evropsko prvenstvo koje organizuju Srbija i Albanija!

Zajecar stadion otvaranje 19. nivembar 2023.
Zajecar stadion otvaranje 19. nivembar 2023.

Finale će se igrati u Albaniji!

Iako je do Evropskog prvenstva za mlade ostalo više od godinu dana, organizacija turnira koji će zajednički ugostiti Srbija i Albanija već je donela nekoliko promena kada su u pitanju gradovi i stadioni domaćini.

Najpre je sredinom novembra postalo jasno da Novi Sad otpada iz planova, pošto najavljivana rekonstrukcija stadiona „Karađorđe“ nije započeta, a svi predviđeni rokovi su probijeni. Fudbalski savez Srbije i UEFA brzo su reagovali i odlučili da se otvaranje prvenstva umesto toga održi u Beogradu, na stadionu Partizana.

U međuvremenu je potvrđena i nova promena. Sa liste domaćina izbrisan je i Zaječar, a kao zamena je određena Bačka Topola, što je potvrdio i predsednik TSC-a Janoš Žemberi u podkastu Wish&Gol. Umesto stadiona u Zaječaru, utakmice Evropskog prvenstva igraće se na TSC Areni.

Razlozi za ovu odluku su infrastrukturne prirode – Zaječar ne raspolaže dovoljnim hotelskim kapacitetima prema UEFA standardima, a problem predstavlja i udaljenost stadiona od najbližeg aerodroma.

Ako ne dođe do novih izmena, utakmice u Srbiji igraće se u Beogradu (stadion Partizana), Leskovcu (Gradski stadion), Loznici (stadion Lagator) i Bačkoj Topoli (TSC Arena).

Finale prvenstva biće odigrano u Tirani, na stadionu Er Albanija, čime će Albanija ugostiti završnicu turnira.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...