Košarka Evroliga
17:39 28.12.2025.

DUŠAN ALIMPIJEVIĆ PONOVO U KLUBU KOJI HOĆE U EVROLIGU: Crno-beli žele u elitu!

Dušan Alimpijević
FOTO: Besiktas SK

Bešiktaš cilja Evroligu, ali demantuje spekulacije o preuzimanju mesta ASVEL-a!

Predsednik Bešiktaša Serdal Adalı govorio je na skupštini kluba o planovima za košarkašku sekciju, istakavši da je glavni cilj istovremeno ostvarivanje sportskog uspeha i striktna finansijska disciplina, uz ambiciju da se klub u skorijoj budućnosti nađe u Evroligi.

Adalı je naglasio da je crno-beli klub ponovo izgradio snažan identitet u košarci i da su potezi koji se povlače jasan pokazatelj tog pravca. Posebne pohvale uputio je treneru Dušan Alimpijević, istakavši jasnu viziju kluba:

„Naš osnovni cilj je da Bešiktaš postane stalni brend na nivou Evrolige, bez odustajanja od finansijske discipline. Proces koji spaja upravljačku stabilnost i sportski uspeh tek je početak velikih dostignuća kojima težimo u košarci.“

„Ne postoji nikakva odluka uprave, nikakva prijava, niti zvaničan kontakt sa Evroligom povodom preuzimanja mesta ASVEL-a. Molimo javnost da veruje isključivo saopštenjima iz zvaničnih izvora našeg kluba“, istakao je Arseven.

Na kraju, Bešiktaš ima jasan i sportski definisan put ka Evroligi – osvajanjem Eurokup klub bi stekao pravo nastupa u elitnom takmičenju već naredne sezone.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...