SMENA U SUPERLIGI: Bivši defanzivac Crvene zvezde ostao bez posla! (FOTO)
Kraj saradnje posle svega
Spartak je sporazumno raskinuo saradnju sa trenerom Đorđem Tutorićem, a eliminacija iz Kupa Srbije od Zemuna posle penala 5:4 dodatno je potvrdila težak dan za subotički klub.
Klub je saopštio da su danas, osim Tutorića, otišli i pomoćnici Vidak Bratić i Branko Savić, uz zahvalnost stručnom štabu na dosadašnjem radu.
U kratkom obraćanju javnosti poručeno je: „Zahvaljujemo se šefu i stručnom štabu na trudu i svemu što su učinili za klub i želimo im mnogo uspeha u nastavku karijere. Hvala!“
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Smene su stigle neposredno nakon meča osmine finala Kupa Srbije, gde je Spartak posle 1:1 u regularnom toku poražen u penal seriji.
Zemun je stigao do prednosti u 15. minutu posle autogola Subotića, ali je isti igrač u finišu prvog poluvremena izjednačio i vratio Spartak u igru. U nastavku je tim iz Subotice bio agresivniji, stvarao šanse i uveo svežinu kroz ulazak Tomovića, Oseija i Babića, ali lopta uprkos pritisku nije završila u mreži.
Penali su odlučili putnika u četvrtfinale. Pavković je postigao prvi gol u seriji, a Cvijanović promašio za Zemun, što je Spartaku donelo početnu prednost.
Usledila su po dva sigurna pogotka na obe strane, sve dok Čejić nije promašio u četvrtoj seriji, posle čega Milošević donosi izjednačenje.
U odlučujućoj rundi Tomović nije uspeo da savlada Živkovića, dok je Trajkovski bio siguran i odveo Zemun među najbolja osam tima u Kupu Srbije. Spartak će u narednim danima morati da obelodani ko će preuzeti ekipu posle odlaska kompletnog stručnog štaba.