PARTIZANU PROPADA TRANSFER? Klub ne može da izdvoji toliki novac za igrača crno-belih!
Čeka se konačna odluka.
Odlične igre Žoaa Grimalda u Letoniji donele su mu fokus u javnosti. Fudbaler Partizana, koji je na pozajmici u Rigi, uspeo je da se vrati u željenu formu i postane ključni igrač šampionskog tima.
S obzirom na njegov učinak, bilo je očekivano da Riga pokuša da zadrži Peruanaca, ali trenutna situacija ukazuje da transfer sve manje deluje izvesno.
Iako je iz Partizana potvrđeno da je letonski klub napravio prvi korak u pregovorima, priča odlazi u drugom smeru. Izvršni direktor Rige, Roman Lajuks, u razgovoru sa novinarom Edmundsom Novickisom istakao je finansijsku stranu priče:
„Grimaldo ima otkupnu klauzulu od 1.500.000 evra, ali je malo verovatno da Riga potroši toliki novac na jednog igrača“, istakao je izvršni direktor.
Bravo, crno-beliii! pic.twitter.com/XYcN3RplBG
— FK Partizan (@FKPartizanBG) November 29, 2025
Podsetimo, Grimaldo je u Humsku stigao iz Sporting Kristala za 1.400.000 evra leta 2024. godine, a početkom 2025. otišao je na pozajmicu, kako bi Partizan smanjio troškove.
