OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Novak može 50 odsto lakše do trofeja u Šangaju!
Alkaras se povukao sa Mastersa u Šangaju, nadamo se brzom oporavku!
Španski teniser Karlos Alkaras saopštio je da neće učestvovati na predstojećem Mastersu u Šangaju zbog fizičkih problema.
„Veoma sam razočaran što moram da saopštim da se povlačim sa Mastersa u Šangaju. Nažalost, već neko vreme se borim sa fizičkim problemima i, nakon razgovora sa mojim timom, doneli smo odluku da je najbolje da se odmorim i oporavim“,izjavio je Alkaras.
❌ Carlos Alcaraz announces that he has WITHDRAWN from the Shanghai draw:
„After discussing it with my team, we believe the best decision is to rest and recover.”
Issei Kato/Reuters pic.twitter.com/3m6W840oml
— Olly Tennis (@Olly_Tennis_) September 30, 2025
Mladi Španac nedavno je stigao do titule u Tokiju, gde je u finalu bez izgubljenog seta savladao Amerikanca Tejlora Frica. Meč je trajao svega sat i po vremena, a rezultat je bio 6:4, 6:4.
Odluka o povlačenju iz Šangaja znači da će Alkaras naredne dane iskoristiti za oporavak, kako bi spreman dočekao završnicu sezone.
Ovo znači da bi u Šangaju Novak Đoković morao da eliminiše „samo“ Janika Sinera u polufinalu kako bi postao glavni kandidat za novi Masters trofej.