(POLUVREME) SRBIJA VODI U RIGI: Dušan Vlahović pogodio za minimalno vođstvo protiv Letonije!
Srbija ide ka pobedi!
Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje Letoniji u okviru trećeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine. Rezultat na poluvremenu je 1:0 za Srbiju. Jedini gol u prvih 45 minuta igre postigao je Dušan Vlahović na asistenciju Aleksandra Kataija.
SRBIJA: Petrović – Veljković, Milenković, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Katai, Kostić – Jović, Vlahović.
LETONIJA: Zveidris – Balodis, Jagodinskis, Jurkovskis – Jaunzems, Varslavans, Saveljevs, Zelenkovs, Ciganiks – Ikaunieks, Gutkovskis.
Srbija je prva zapretila u 5. minutu kada je nakon dobrog centaršuta najbolji u skoku bio Luka Jović ali je njegov šut glavom otišao malo preko prečke. Letonija je odgovrila samo dva minuta kasnije svojom prilikom kada je Varslavans ostao sam i sa ivice kaznenog šutirao ali je Petrović dobro reagovao.
Orlovi su poveli u 12. minutu kada je posle kombinacije Kataija i Vlahovića, napadača Juventusa zatrešao mrežu Letonaca za vođstvo Srbije.
U 28. minutu Luka Jović je postigao prelep gol volejom, na asistenciju Aleksandra Kataija, ali je poništen zbog ofsajda u kom se našao napadač AEK-a.
U nastavku utakmice Srbija je imala inicijativu ali nije bilo konkretnijih prilika pa se tako otišlo na pauzu pri rezultatu 1:0.