ŠTETA: Srbija bila nadomak velikog iznenađenja, ali ipak kapitulirala!
Mlada odbojkaška reprezentacija Srbije zatvorila je nastup na Evropskom prvenstvu hrabrom partijom protiv dominantne Francuske, koja je do tog susreta imala savršen učinak – šest pobeda bez poraza.
Iako su „Orlići“ imali skor 1–5, malo ko je očekivao da će favorizovanom rivalu pružiti ovako ozbiljan otpor. U uzbudljivom meču punom preokreta, srpski tim je vodio 2:1 u setovima i bio na korak od velike senzacije, ali su Francuzi uspeli da se izvuku i u taj-brejku obezbede trijumf – konačnih 3:2 (25:18, 21:25, 25:19, 21:25, 15:7). Ipak, naši momci pokazali su ogromnu želju i karakter, te se oprostili od takmičenja uzdignute glave.
Najbolji pojedinac bio je Strahinja Sekulić sa čak 27 osvojenih poena, dok je Uroš Marodić dodao još 12. Uprkos ukupnom učinku od jedne pobede i šest poraza, srpski tim je uspeo da zauzme pretposlednje mesto ispred Mađarske i osvoji četiri boda.
Sekulić inače blista u dresu Crvene zvezde, sa kojom je već potpisao profesionalni ugovor.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
