Domaći fudbal Fudbal
15:15 17.07.2025.

INTERESANTAN TRANSFER: Iz Srbije pravac u Belorusiju!

Dilan Ortiz i Sekou Sanogo Crvena Zvezda - Proleter Superliga Srbije Beograd, Srbija Septembar. 11, 2021. 11.9.2021. (Photo by Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

Novo poglavlje u njegovoj zaista zanimljivoj karijeri!

Kolumbijski napadač Dilan Ortiz napustio je Srbiju i karijeru nastavlja u Belorusiji, gde će braniti boje Vitebska. Ovaj transfer najavljen je od strane ruskih medija, a za Ortiza predstavlja novo poglavlje nakon višegodišnje epizode u srpskom fudbalu.

Ortiz je domaćoj publici postao poznat još 2020. godine, kada je stigao na pozajmicu u Čukarički. Nakon toga je igrao za Mačvu, Proleter, Radnički 1923 i poslednje za Mladost iz Lučana. Tokom boravka u Superligi Srbije upisao je ukupno 76 nastupa, postigao 13 golova i zabeležio dve asistencije, profilisavši se kao pouzdan centarfor i standardno rešenje u napadu.

Njegovo prethodno iskustvo obuhvata nastupe u rodnoj Kolumbiji, Rusiji (Ufa) i Hrvatskoj, gde je nosio dres Slaven Belupa. Upravo ta kombinacija internacionalnog iskustva i adaptabilnosti bila je presudna da ga Vitebsk angažuje.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...