
Crvena Zvezda v Spartak, KLS League, Season 2024/25
NEOČEKIVAN PROBLEM ZA SPARTAK: Subotičani neće moći da igraju utakmice u Srbiji?!
Spartak će evropske utakmice igrati van Srbije?!
Iako su iz tabora Spartaka s ponosom najavljivali dolazak elite u Suboticu, planovi da se mečevi FIBA Lige šampiona odigraju u hali „Dudova šuma“ neće se ostvariti. Klub iz severa Srbije biće primoran da domaće utakmice u ovom takmičenju igra van svog grada.
Kako prenosi Basketball Sphere, razlog je čisto infrastrukturne prirode – subotička dvorana ne ispunjava standarde koje postavlja FIBA, pre svega zbog toga što lokalne vlasti nisu dale zeleno svetlo za dograđivanje tribina, uprkos tome što je Spartak obezbedio finansijska sredstva za taj projekat.
Zbog toga se sada traži nova lokacija na kojoj će Spartak igrati svoje evropske utakmice, a u opticaju su dve opcije – Segedin u Mađarskoj ili Osijek u Hrvatskoj. Odluka o privremenom „domaćinstvu“ biće poznata uskoro.
Spartak se nalazi u izuzetno zahtevnoj grupi H u kojoj će se sastati sa španskom Gran Kanarijom, portugalskom Benfikom i francuskim Le Mansom.