Košarka
19:59 05.07.2025.

BRAVO DECO! Srbija savladala Argentinu nakon velike drame!

media 49854660 49590331 compressed
FOTO: KSS

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je dramatičnu pobedu nad Argentinom rezultatom 76:73.

Izabranici selektora Vuleta Avdalovića su uspeli da nadoknade čak 20 poena zaostatka i izborili su plasman u meč za deveto mesto na Svetskom prvenstvu.

Argentinci su tokom prve dve četvrtine dominirali, u jednom trenutku vodili sa ogromnih +20, ali su se „orlići“ konsolidovali u drugom poluvremenu i počeli da topе prednost korak po korak.

Ključnu ulogu u velikom preokretu odigrao je Andrej Kostić, koji je meč završio sa impresivnih 25 poena i pet skokova. Pratili su ga Marko Tosovski i Nikola Džepina sa po 12 poena, dok je Aleksa Stanojević dodao deset. Sava Drezgić, junak meča protiv Nemačke sa 32 poena, ovog puta je stao na osam.

Pobeda je zapečaćena u samoj završnici kada je Kostić hladnokrvno pogodio dva slobodna bacanja četiri sekunde pre kraja, a pokušaj Argentinca Tajlera Kropa da izbori produžetak trojkom – završio je promašajem.

Srbija će za deveto mesto igrati protiv boljeg iz duela Francuska – Mali.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

0
1

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...