Fudbal
22:48 03.07.2025.

LIVERPUL U SEĆANJE NA ŽOTU: Niko više neće nositi 20 na dresu!

FOTO: Twitter/@LFC

Liverpul misli na svoju legendu!

Fudbalski svet potresla je vest o tragičnoj smrti portugalskog napadača Dioga Žote, koji je nastradao u saobraćajnoj nesreći u Španiji. Njegov klub, Liverpul, objavio je da će u znak poštovanja prema svemu što je dao klubu, broj 20 biti zauvek povučen iz upotrebe.

Žota je ostavio neizbrisiv trag na Enfildu, kako kroz igre, tako i kroz ključne trenutke koje je isporučivao u najvažnijim mečevima. Klub se od njega oprostio dirljivim saopštenjem.

– Broj 20 će s pravom biti zauvek upamćen zbog Žotinih zasluga za Liverpulov istorijski, 20. šampionski trofej u sezoni 2024/25 – posebno zahvaljujući njegovom prepoznatljivom driblingu i pogotku pred tribinom ‘Kop’, kojim je doneo pobedu u aprilskom Mersisajd derbiju. Taj gol bio je i poslednji u njegovoj karijeri – stoji u poruci kluba.

Upravo taj gol protiv Evertona, kada je Liverpul slavio sa minimalnih 1:0, ostaće upamćen kao njegov poslednji trenutak fudbalske magije.

Žota je u redove “crvenih” stigao iz Vulverhemptona u septembru 2020. godine i u naredne četiri sezone zabeležio je ukupno 182 nastupa, postigavši 65 pogodaka uz 26 asistencija. Tokom svog boravka u Liverpulu osvojio je Premijer ligu, FA Kup i dva puta Liga kup.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...