VELJKO PAUNOVIĆ DOVODI FUDBALERA BARSELONE?! Odigrao je skoro 30 utakmica za šampiona Španije prošle sezone, sada bi mogao postati napadač Ovijeda!
Bio bi stvarno veliko pojačanje za Asturijce!
Posle više od dve decenije čekanja, Ovijedo se pod vođstvom Veljka Paunovića konačno vratio u La Ligu, ali srpski trener nema nameru da se zadovolji samim plasmanom među elitu. Njegov cilj je da klub iz Asturije izgradi prepoznatljivu i konkurentnu ekipu, sposobnu da se izbori za respekt u prvoj sezoni nakon istorijskog povratka.
Već su počele konkretne aktivnosti na tržištu – dok je ranije kao potencijalno pojačanje u veznom redu pominjan Nemanja Maksimović, sada mediji u Španiji ističu da je u napadu prioritet dovođenje fudbalera iz Barselone.
Prema pisanju lista „Que“, pažnju Ovijeda privukao je Pau Viktor, 23-godišnji napadač koji je ponikao u čuvenoj akademiji La Masija. Novi trener Barse Hansi Flik nema ga u svojim planovima, posebno jer će Katalonci uskoro potpisati Nika Vilijamsa, pa je otvoren prostor da ga Ovijedo pokuša angažovati. Paunović smatra da bi Viktorove karakteristike odlično uklopile u njegovu ideju igre i donele dodatnu oštrinu u poslednjoj trećini terena.
Najveća prepreka za realizaciju ovog transfera je finansijske prirode – za mladog napadača već su zainteresovani znatno bogatiji klubovi, od kojih će neki igrati u Evropi naredne sezone. Ipak, u Ovijedu kao važan adut ističu upravo trenera, jer je Paunović kroz karijeru više puta pokazao da zna kako da fudbalerima povrati samopouzdanje i maksimalno iskoristi njihov potencijal.