Domaći fudbal Fudbal
15:22 25.06.2025.

VLADIMIR STOJKOVIĆ PO POVRATKU U SRPSKI FUDBAL: „Nadam se da ću mlađe kolege da izvedem na pravi put.“

goalkeeper Vladimir Stojkovic Fudbal-UEFA Conference League Season 2021/2022-FK Partizan v DAC Dunajska Streda (Slovakia) Novi Sad, 22.07.2021. foto: Srdjan StevanovicStarsport.rs ©

„Svaka čast treneru na hrabrosti da posle uspeha ostane u klubu i da se upusti u novi izazov“

Vladimir Stojković je zvanično novi čuvar mreže Radničkog iz Kragujevca. Iskusni golman, koji je tokom bogate karijere branio u brojnim domaćim i inostranim klubovima, odlučio je da se vrati srpskom fudbalu posle pauze od godinu dana.

Njegov dolazak u Kragujevac usledio je nakon što je dosadašnji golman Radničkog, Marko Milošević, prešao u redove Partizana. Stojković će tako zauzeti mesto između stativa i biti deo ambicioznog projekta kluba sa „Čika Dače“.

Na predstavljanju nije krio zadovoljstvo povratkom na teren:

Siguran sam da mogu da pomognem ovako ambicioznom klubu kao što je Radnički – poručio je Stojković.

Govoreći o pauzi i razlozima što prethodnu sezonu nije nastupao, objasnio je:

Očekivao sam nastavak karijere tamo, ali su se dogodile neke neplanirane okolnosti i problemi. Nije bilo onako kako sam zamišljao, ali sam nastavio da treniram u iščekivanju da ću se vratiti tamo. To je potrajalo, osetio sam da ne mogu da stanem tek tako sa karijerom koju nosim. Nisam želeo da završim karijeru nakon godinu dana neigranja.

Posebno je pohvalio atmosferu i ambicije koje je zatekao u novoj sredini:

Nadam se da ću mlađe kolege da izvedem na pravi put. Svaka čast treneru na hrabrosti da posle uspeha ostane u klubu i da se upusti u novi izazov. Znamo da je u fudbalu mnogo teže ponoviti uspeh nego ga ostvariti.

Stojković je otkrio i da nije planirao povratak u domaći fudbal, ali su se okolnosti promenile:

Navikao sam se na saudijski fudbal i malo sam se zasitio ovdašnjih prilika. Međutim, nakon 10–11 meseci bez kluba usledio je poziv Igora Konatara i prepoznali smo se za minut sa Slavkom Perovićem, koji vodi sportsku priču. Meni je pet sekundi razgovora bilo dovoljno da procenim da li nešto prihvatam ili ne.

Na kraju, jasno je stavio do znanja da veruje u pravac u kojem Radnički ide:

Pratim već neko vreme Radnički, pogotovo kada je krenula ekspanzija oko trenera Feđe Dudića. Mislim da smo se pronašli.

Tokom karijere, Stojković je između ostalih branio za Crvenu zvezdu, Partizan, Sporting iz Lisabona, Hetafe, Nant, Vigan, Notingem Forest, Maccabi Haifu i Al-Fajhu. Za reprezentaciju Srbije nastupio je 84 puta.

2
2

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...