Novi peh pred finiš sezone!
Loše vesti za Totenhem stigle su neposredno pred odlučujuće mečeve u Evropi – Džejms Medison zbog povrede kolena pauziraće najmanje tri meseca i sigurno propušta završnicu sezone, kao i početak sledeće.
Iako operacija nije potrebna, oporavak engleskog veziste potrajaće do avgusta, što znači da ga trener Anže Postekoglu neće imati na raspolaganju u revanšu polufinala Lige Evrope protiv Bodea, ali ni u eventualnom finalu 21. maja u Bilbau, ukoliko „pevci“ sačuvaju prednost od 3:1 iz prvog duela.
Uz Medisona, tim iz Londona ostao je i bez još jednog važnog veziste – Lukasa Bergvala, čiji je povratak takođe odložen za početak sledeće sezone.
Džejms Medison, engleski ofanzivni vezista, tokom svoje karijere nastupao je za nekoliko klubova:
- Koventri siti (2013–2016): 24 nastupa, 4 gola
- Norič siti (2016–2018): 47 nastupa, 15 golova
- Aberdin (pozajmica, 2016–2017): 14 nastupa, 2 gola
- Lester siti (2018–2023): 163 nastupa, 43 gola
- Totenhem Hotspur (2023–): 59 nastupa, 13 golova
U sezoni 2024/25, Medison je za Totenhem odigrao ukupno 38 utakmica u svim takmičenjima, postigavši 11 golova i zabeleživši 7 asistencija. U Premijer ligi je nastupio 27 puta, sa učinkom od 9 golova i 5 asistencija. U Ligi Evrope je odigrao 8 mečeva, postigao 2 gola i zabeležio 2 asistencije.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
