PRAVO MALO BOGATSTVO: Evo koliko moraju da plate Zvezda i Partizan ako žele Evroligu!
Videćemo šta će reći večiti!
Nakon što je obelodanjeno da su Crvena zvezda i Partizan dobili pozivnicu za dugoročno učešće u Evroligi, fokus javnosti prešao je na finansijske uslove koje bi „večiti“ morali da ispune.
Već je poznato da je za specijalnu pozivnicu u tekućoj sezoni bilo potrebno izdvojiti milion evra, ali sada dolazi nova ponuda – trogodišnja licenca po znatno višoj ceni. Kako je potvrdio predsednik Virtusa, Masimo Zaneti, klubovima iz Beograda ponuđeno je da nastupaju u Evroligi za sumu od pet miliona evra za tri sezone, odnosno oko 1,7 miliona evra godišnje.
Najveći problem u celoj priči leži u tome što Zvezda i Partizan, uprkos plaćanju ove vrtoglave cifre, ne bi stekli vlasnički udeo u takmičenju, što znači da ne bi mogli da računaju na prihod od TV prava i marketinga.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram