0
Evroliga
PARTIZAN ZVEZDA 104

FOTO: Starsport

DETONACIJA: Evroliga spremila višegodišnje ugovore za Zvezdu i Partizan!

Objavljeno: 31.03.25 u 14:50

Evroliga nudi dugoročne ugovore Zvezdi i Partizanu, ali pod specifičnim uslovima!

Evroliga je spremna da Crvenoj zvezdi i Partizanu ponudi višegodišnje ugovore, ali uz finansijske obaveze koje bi mogle da izazovu ozbiljne dileme u beogradskim klubovima. Naime, oba tima bi morala da plaćaju višemilionsku članarinu za učešće, ali bez mogućnosti udela u vlasništvu takmičenja, kao i bez prihoda od TV prava i marketinških aktivnosti.

Ovakav model nije u potpunosti pravedan, s obzirom na to da su crveno i crno-beli među najgledanijim timovima u takmičenju, kako u Beogradu, tako i na gostujućim terenima, gde ih prati veliki broj navijača.

Ovaj potez dolazi u trenutku kada NBA liga planira pokretanje novog evropskog takmičenja, čime se dodatno komplikuje situacija u vrhunskom klupskom basketu na Starom kontinentu. Evroliga želi da osigura stabilne odnose sa svojim učesnicima, uključujući i dva najveća srpska kluba, ali ostaje pitanje da li su Zvezda i Partizan spremni da prihvate uslove koji im se nude.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

5
11
0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter