0
Evroliga
ZVEZDA VIRTUS 54

FOTO: Starsport

DUŠKO IVANOVIĆ ISKRITIKOVAO SVOJE IGRAČE POSLE PORAZA U ARENI: „Letargija, manjak karaktera…“ (VIDEO)

Objavljeno: 26.03.25 u 22:38

„Kod nekih igrača je nešto što najviše fali ekipi“

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Vitus iz Bolonje 88:52 (28:11 23:16 18:10 19:15) u okviru 31. kola Evrolige. A Duško Ivanović doživeo je težak poraz na još jednom povratku u Beograd.

– Čestitam Crvenoj zvezdi, igrala je veoma dobro. Kao i protiv Olimpijakosa, pronalazili su rešenja, bili su veoma dobri, svičovali u odbrani. Sada igraju kao tim sposoban za Fajnal for. Mi imamo problem da pronađemo brza rešenja, sad se borimo samo za italijansko prvenstvo, moramo ozbiljnije da igramo Evroligu.

Novinare je zanimalo šta vidi kao ključni problem svog tima i kako ga planira rešiti.

– Daleko je to od ovoga što ovaj tim može da pruži i čemu se nadam da će pružiti. Letargija, manjak karaktera kod nekih igrača je nešto što najviše fali ekipi. Karakter, borba, pa i nek se izgubi… Mi smo danas izašli da igramo utakmicu da igramo, pa nema veze… Predstoji nam težak posao.

Na pitanje da li je veći faktor bila Zvezdina dobra igra ili slabosti njegovog tima, Ivanović je rekao:

– Ja sam rekao da je Zvezda večeras igrala odlično, ali i u Atini. Taj splet okolnosti da nemaju visokih igrača im je dala rešenje da pronađu ekipu koja igra brzo, agresivno, sa izvrsnim pregledom, kažnjavanjem svake greške, izvanrednim šutem. Igraju izvanredno u ovom trenutku, ekipa su za Fajnal for, nadam se da će doći tamo.

Govorio je i o reakciji publike u Beogradu.

– To mi puno znači, bio sam godinu dana, iskustva sa svim ljudima, navijačima, gradom je izvanredno, svaki put kad dođem se osećam skoro kao da sam kod kuće.

Uporedio je ovaj meč sa onim protiv Makabija.

– Protiv Makabija smo kao i večeras igrali bez karaktera, imali smo potom utakmice gde smo igrali bolje uz drugi pristup. Večeras je bilo neozbiljno, to je najbolja reč.

Dotakao se i talenta u Zvezdinom timu i da li ga je iznenadio njihov nastup.

– Pre svake utakmice mislim da moja ekipa može da pobedi svakog. Mislim da smo se borili, igrali ozbiljno, da bi bilo drugačije, bez obzira što Zvezda igra drugačije.

Naglasio je šta je potrebno da bi Virtus podigao nivo igre.

– Igrači moraju da shvate da nešto što može da nam donese šansu da osvojimo italijansko prvenstvo nije taktika. Jedino oni, igrači mogu da osvoje prvenstvo, ne trener, oni su ti. Ovako igrati je neozbiljno. Pokazali su da mogu da igraju odlično i protiv najboljih ekipa, pristup mora da se promeni.

Govorio je i o kvalitetu italijanske lige.

– Veoma jaka liga, ima 5-6 izjednačenih ekipa, nije tu samo Olimpija, Trento je osvojio Kup, biće veoma teško za svakoga.

Za kraj, Ivanović je prokomentarisao napredak Filipa Petruševa, koji je pod njegovim vođstvom u Zvezdi napravio prve velike korake.

– Filip je uvek bio veliki talenat. Kada sam ja bio ovde je igrao zaista dobro, bio je mlad, talentovan, ali sada je pravi igrač.

1
0
0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter