
FOTO: Starsport
MILOVAN RAJEVAC NE GUBI VERU: „Zvezda je već jednom bila prvak sveta, zašto ne bi opet?“
„Malo me bledo igrate, kao da mi ne verujete!“
Crvena zvezda večeras slavi veliki jubilej – 80 godina postojanja. Svečanost povodom osam decenija crveno-belih okupila je brojne legende sportskog društva, a među prisutnima je bio i Milovan Rajevac, nekadašnji fudbaler i trener kluba.
Iskusni stručnjak je iskoristio priliku da se obrati medijima i podeli svoje želje za Zvezdin rođendan.
– Uvek poželimo da budemo prvaci sveta kao 1991. godine, 80. rođendan, mnogo toga je iza Zvezde, čast mi je da sam bio deo Zvezde kao igrač, pomoćni trener i glavni trener. Srce mi je na mestu. Normalno, svaka sledeća utakmica i sezona je najbitnija. Kažu da koji je slučaj najvažniji, prvi sledeći, tako i ovo.
Upitan o realnosti da se Zvezda ponovo popne na svetski tron, Rajevac je imao jasan stav.
– Pa znate kako, u fudbalu je sve moguće i normalno, Zvezda je bila to, zašto ne bi ponovo. Nije samo novac u pitanju, to je i struka. Ja sam posle više radio sa reprezentacijama, lakše je raditi u klupskom fudbalu, imate pripremne periode, mnogo zavisi od trenera, ja sam tu da kažem da mi je to 1991. godine što je bilo sa Ljupkom i Vladicom, eto doprineli su mnogo tome, ceo tim i stručni štab i igrači. Ali se napravila ta generacija, svaki uspeh, svi dobijaju i igrači i stručni štab. To želimo Zvezdi i našim timovima u Srbiji. Malo me bledo igrate, kao da mi ne verujete.
Za kraj, otkrio je i ko mu je bio omiljeni saigrač.
– Omiljeni je bio Džajić i Pižon, zajedno smo igrali, kad ih gledate tu opet zajedno. Nadam se da ćemo biti živi, tek je 71 godina, tako da ima vremena. Sve najbolje – poručio je Rajevac.

Zvezda će jubilej proslaviti i pred svojim navijačima, 16. marta na stadionu „Rajko Mitić“, na utakmici protiv Spartaka.