
FOTO: KK Crvena zvezda
ZVEZDA SE MUČILA, ALI SLOMILA ALBU U BERLINU: Crveno-beli imaju karakter i odlučno gaze ka cilju! (FOTO+VIDEO)
Velika pobeda ekipe Janisa Sferopulosa!
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Albu u gostima u okviru 26. kola Evrolige rezultatom 71:77 (13:15, 22:25, 20:19,16:18) i tako su stigli do 16. ovosezonske evroligaške pobede.
Crveno-beli su imali veliku podršku.
Идемооооооо црвено-бели! 👊🏻❤️🤍#kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/kAeC7IlXrp
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) February 6, 2025
Велики број наших навијача пристиже у Убер арену! 🔴⚪️
A large number of our fans are arriving at Uber Arena to support our players! 🔴⚪️#kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/dR14eVbomA
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) February 6, 2025
Prvi napad na meču imao je domaćin, međutim Petrušev je presekao dodavanje i omogućio napad crveno-belima, a nedugo zatim poentirao uz dodatno slobodno bacanje koje nije pogodio. Prve poene za Albu postigao je Delou. Mučili su se i jedni i drugi na startu da dođu do poena, nakon tri minuta igre, domaći su imali prednost 5:4. Prvih pet minuta igre obeležile su loše odluke crveno-belih u kojima je prednjačio Ognjen Dobrić. Zvezda je na polovini prvog kvartala ubacila samo četiri poena. Miler-Mekintajer je trojkom doneo izjednačenje gostima koji su imali sreće zato što je i Alba pravila veliki broj grešaka u napadu i nisu kažnjavali loše odluke ekipe Janisa Sferopulosa. Nemanja Nedović je doneo vođestvo crveno-belima, ali je MekKormak postigao šesti poen u prvoj četvrtini i vratio prednost Albi koja je imala čak sedam izgubljenih lopti u prvih sedam minuta meča. Kvalitet meča je na startu bio prilično loš. Ajzea Kenan je pogodio trojku i rezultat na kraju prvog kvartala bio je 15:13 u korist Crvene zvezde.
.@EuroLeague R26 | 1/4 🏀 @albaberlin 1⃣3⃣
BC Crvena zvezda Meridianbet 1⃣5⃣📊 Petrušev 4 pts.#kkcz #WeAreTheTeam #EveryGameMatters pic.twitter.com/HeUmeaTEcr
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) February 6, 2025
Na samom startu druge četvrtine opet je Kenan pogodio trojku, međutim Olinde je uzvratio istom merom. Zvezda je posle dva minuta imala prednost od četiri poena razlike i izabranici Janisa Sferopulosa su igrali vrlo dobru odbranu, ali nisu uspeli to da materijalizuju na pravi način u napadu. Deluje kao da su gosti bili nestrpljivi u napadu i nisu birali prava rešenja, MekKormak je bio najraspoloženiji u redovima domaćih, dok je Zvezdu vukao Kenan. Nakon petnaest minuta igre rezultat je bio 22:22, MekKormak je bio sjajan i sam je igrao protiv crveno-belih i ostvario je dabl-dabl učinak već u drugoj četvrtini! Serijom 6:0, trojkama Dobrića i Giedraitisa, Zvezda se popela na +5. Domaća ekipa nije dala crveno-belima da se odvoje, na dva minuta do kraja prvog poluvremena Zvezda je imala samo dva poena prednosti. Rezultat na kraju prvog poluvremena bio je 40:35 za Crvenu zvezdu.
.@EuroLeague R26 | Halftime 🏀@albaberlin 3⃣5⃣
BC Crvena zvezda Meridianbet 4⃣0⃣📊 Petrušev 9, @SiP03 8, Dobrić 5 pts.#kkcz #WeAreTheTeam #EveryGameMatters | @meridianbet pic.twitter.com/W1PszBiSlB
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) February 6, 2025
Igrači Zvezde nisu mogli ni da zamisle bolji početak drugog dela igre, Filip Petrušev i Nikola Kalinić su u dva napada brzo poentirali i crveno-beli su skočili na +9. Alba je opet uspela da se vrati sa dve trojke i nisu dozvoljavali Zvezdi da se ozbiljnije odvoji, pa su ubrzo stigli i do izjednačenja, nakon tri minuta igre, rezultat je bio 45:45. Pre televizijskog tajm-auta ekipa Janisa Sferopulosa je imala samo jedan poen prednosti, Alba je u ovom periodu igrala bez MekKormaka zbog četiri lične greške. Zvezda je imala veliki broj slobodnih bacanja, ali i veliki broj promašaja. Spanjolo je bio glavni igrač Albe u drugom poluvremenu, Ajzea Kenan je postigao treću trojku i Zvezda se odvojila na „velikih“ +3. Dejvid MekKormak je krajem treće četvrtine završio meč zbog pete lične greške. Rezultat na kraju treće četvrtine bio je 55:59.
.@EuroLeague R26 | 3/4 🏀@albaberlin 5⃣5⃣
BC Crvena zvezda Meridianbet 5⃣9⃣📊 Petrušev 11, @SiP03 11, Dobrić 9, Kalinić 8 pts.#kkcz #WeAreTheTeam #EveryGameMatters pic.twitter.com/1KmPll0Xsn
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) February 6, 2025
Met Tomas je pogodio za tri poena i Alba se približila na poen razlike na početku četvrtog dela igre. Petrušev je materijalizovao oba slobodna bacanja, ali domaćini nisu dozvoljavali crveno-belima da da dišu, sa četiri vezana poena Rapikea, Alba je ponovo stigla do vođstva. Izuzetno važne poene postigao je Jago koji je opet Zvezdi doneo prednost, ali crveno-beli nikako nisu mogli da preuzmu kontrolu nad utakmicom. Šest minuta pre kraja meča rezultat je bio 66:64 za Zvezdu, a onda se Jago opet pojavio kada je najpotrebnije i pogodio najvažnije poene na meču, posle njega je i Petrušev poentirao i Zvezda je skočila na +7. Crveno-beli su na kraju uz veliku muku došli do pobede, a konačan rezultat meča bio je 71:77.